Prosimy Państwa o wybranie interesującego działu:


ZMIĘKCZACZE

ZMIĘKCZACZ WODY

ZMIĘKCZACZ WODY
Zmiękczacz przeznaczony jest do usuwania z wody twardości, w domach jednorodzinnych, restauracjach, piekarniach, myjniach samochodowych, kotłowniach, węzłach cieplnych itp. Umożliwia długotrwałą bezproblemową pracę i osiągnięcie najwyższych parametrów zmiękczania wody. Zastosowanie zmiękczacza powoduje, że woda lepiej się pieni (oszczędność mydła i proszków), nie wytwarza się uciążliwy osad i kamień kotłowy - zwłaszcza podczas podgrzewania (oszczędność energii, ochrona armatury, rur, sprzętu gospodarstwa domowego, instalacji grzewczej). Zmiękczacz składa się ze zbiornika z wymieniaczem jonowym, sześciofunkcyjnej głowicy zaworowej, sterującej automatycznie całym urządzeniem oraz pojemnika na solankę. Wszystkie elementy wykonane są z materiałów odpornych na korozję. Głowica wykonana z materiałów o dużej wytrzymałości, pozwalająca na prosty montaż do istniejącej instalacji. Urządzenie podłączone jest do sieci elektrycznej poprzez transformator 220/24V.

Wydajnośćod 0,9 do 10,0 m3/h
Średnica filtra200,250,360mm
Złoże filtracyjnemasa jonitowa
Sterowaniezawór automatyczny fleck, autotrol
Cykl regeneracjiautomatycznie czasowy, objętościowy
Napięcie zasilania220V

Regeneracja następuje automatycznie w zależności od ustawionego programu. Zmiękczacz nie wymaga nadzoru użytkownika. Jedynie okresowo należy sprawdzić poziom soli regenerującej i ewentualnie uzupełnić jej ilość. Zmiękczanie wody polega na wymianie jonów wapnia i magnezu powodujących twardość wody, na jony sodu. Zawartości żelaza w wodzie zasilającej zmiękczacz nie powinna przekraczać 0,1 mg Fe/dm3 natomiast zawartość manganu nie powinna przekroczyć 0,05 mg Mn/dm3. Zmiękczacze posiadają 2-letnią gwarancję. Istnieje możliwość zamówienia urządzeń na większe wydajności lub dopasowanie konstrukcji do potrzeb klienta.18 marca 2009 r.
SUW dla potrzeb drukarni db PRINT
Dla potrzeb technologicznych drukarni db PRINT wykonaliśmy stację oczyszczania wody pochodzącej z sieci wodociągowej o wydajności 3 m³/h.

Zakres wykonanych prac:
· wykonanie badania wody,
· dobór technologii uzdatniania wody,
· wykonanie zbiornika filtracyjnego,
· dobór złóż filtacyjnych,
· dobór stacji zmiękczania wody,
· montaż urządzeń i rozruch SUW.
09 marca 2009 r.
SUW dla Domu Aktora w Skolimowie
Dla Domu Aktora w Skolimowie wykonaliśmy stację uzdatniania wody o wydajności 7,5 m³/h.

Zakres wykonanych prac:
· wykonanie badania wody,
· dobór technologii uzdatniania wody,
· wykonanie zbiornika filtracyjnego,
· dobór systemu napowietrzania wody,
· dobór złóż filtracyjnych,
· montaż i rozruch SUW.

Page title